Aktualności Erasmus+

4 listopada 2022

W dniu 04.11 zakończyła się rekrutacja uczniów do projektu Erasmus.  Komisja Rekrutacyjna zakwalifikowała  do mobilności na praktyki do Włoch 12 uczniów w ramach listy podstawowej i 2 uczniów w ramach listy rezerwowej.Uczestnicy projektu wezmą udział w różnych zadaniach przygotowujących ich do wyjazdu, m. in. kursie języka angielskiego, zajęciach psychologiczno-pedagogicznych, przygotowaniu kulturowym czy szkoleniu BHP. Wszystkie działania służyć będą przekazaniu i wdrożeniu niezbędnych informacji i umiejętności, pomocnych w realizacji mobilności.

31 października 2022

W dniu 31.10 zakończyła się rekrutacja nauczycieli do projektu Erasmus.  Komisja Rekrutacyjna zakwalifikowała  4 nauczycieli w ramach listy podstawowej i 1 nauczyciela  w ramach listy rezerwowej na tzw. Job Shadowing – obserwacja pracy u zagranicznego pracodawcy. Nauczyciele podczas tygodniowej mobilności będą mieli okazję poznać zasady funkcjonowania włoskich restauracji oraz włoskie przepisy. Swoimi doświadczeniami podzielą się po powrocie ze społecznością szkoły podczas spotkań nauczycieli i Dni Otwartych placówki.

 

20 października 2022

Przypominamy, że w dniu 21.10.2022 (o godz.15.30- sekretariat) upływa termin składania dokumentów rekrutacyjnych do programu Erasmus dla nauczycieli przedmiotów zawodowych.

11 października 2022

KOLEJNY KROK DO WYJAZDU – Egzamin KWALIFIKACYJNY z języka Angielskiego

Uczniowie, którzy złożyli dokumenty rekrutacyjne do udziału w projekcie Erasmus+ w ramach Akredytacji w sektorze Kształcenia i Szkolenia Zawodowego, zobowiązani są do przystąpienia do egzaminu kwalifikacyjnego z języka angielskiego. Wyniki będą miały wpływ na listę rankingową w projekcie.

Egzamin odbędzie się w dwóch terminach do wyboru dla kandydatów: 26.10.2022 roku o godz. 13.30 w sali numer A24 KLASY 4GTA, 4GTB i 4GTC oraz 02.11.2022 roku o godz. 13.30 w sali numer A24 KLASY 4TA, 4TB, 4TO.

Udział w teście jest obowiązkowy.

 

Orientacyjne zagadnienia do egzaminu:

Przedstaw się w języku w języku angielskim.

Opowiedz nam o swoich zainteresowaniach.

Dlaczego chcesz jechać na praktyki w ramach projektu ERASMUS+

Pytania z życia codziennego (jak spędzasz wolny czas, jaki sport uprawiasz, ulubiona kuchnia/danie,  ulubiona książka/film, ulubione miejsce na wakacje)

Opisz swój charakter –wady i zalety

Jaką pracę chciałbyś wykonywać w przyszłości.

Opowiedz co wydarzyło się w Twoim życiu dziwnego/zaskakującego

Opisz najciekawsze miejsce, które kiedyś zobaczyłeś.

Gdzie chciałbyś pojechać na swoje wymarzone wakacje.

 

10 października 2022

Składania formularzy rekrutacyjnych do projektu dla uczniów i nauczycieli upływa z dniem 21.10.2022 roku. Dnia 26.10.2022 i 02.11.2022 przeprowadzone zostaną obowiązkowe ustne egzaminy z języka angielskiego dla uczniów– drugi etap rekrutacji. Rekrutacja skierowana jest do uczniów ZSG, kierunków gastronomiczno-hotelarskich oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych. Planowany termin praktyk dla uczniów – 05.02.2023-05.03.2023, dla nauczycieli – 05.02.2023 – 12.02.2023.

Zainteresowane osoby proszone są o zapoznanie się z regulaminem praktyk , wypełnieniem formularza zgłoszeniowego ( zakładka rekrutacja) i dostarczeniem go do pani Agnieszki Paszkowskiej do 21.10.2022. Formularz dostępny u pani Paszkowskiej lub na stronie szkoły.

Aktualności

Konkurs kulinarny O Puchar Dyrektora Szkoły

Konkurs kulinarny O Puchar Dyrektora Szkoły

Zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych do udziału w konkursie kulinarnym " O Puchar Dyrektora Szkoły" wszystkie informacje na temat konkursu u organizatorów.  

Napisz do nas

5 + 6 =

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomicznych
im. M. Skłodowskiej - Curie
42-202 Częstochowa, ul. Worcella 1

tel.: (34) 361 17 15, faks: (34) 361 17 15
e-mail: zsg@edukacja.czestochowa.pl

Klauzula informacyjna do formularza kontaktowego: zsg.czest.pl/rodo/

 

Skip to content