VIII Konkurs Kulinarny O Puchar Dyrektora Szkoły dla uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych w Częstochowie

W dniu 10.04.2024r. w ZSG odbył się VIII konkurs kulinarny „O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY”. Tematem przewodnim konkursu była: zakąska z użyciem pora oraz danie zasadnicze z użyciem polędwiczki wieprzowej. W zmaganiach konkursowych brało udział 12 drużyn dwuosobowych:

OLIWIA NOWAK- 1TB
DAWID MUSIAŁ – 1 TB
ANNA DŁUBAK- 2D
JULIA SOKOLIŃSKA- 2D
KRZYSZTOF DEDERKO- 3B
IGOR KAIM- 3 B
MAJA BUJAK- 1TB
NADIA PISULA- 1TB
IGA KWEC- 3TA
DAWID FLOREK- 3TA
ANNA KOŁODZIEJCZYK- 4TC
WIOLETTA JĘDRASIAK- 4TC
MARCEL SKWARK- 4TB
KACPER MROZIŃSKI- 4ABg
KRZYSZTOF KOŁODZIEJCZYK- 2D
JAKUB LAMCH- 2D
JAKUB MĄCZNIK- 1TB
TOMASZ WOŹNIAK- 1TB
NADIA KAWECKA- 1TB
JULIA NIEROBIŚ- 1TB
ROBERT PIETRZYKOWSKI 4 ABp
JAKUB RYCHEL- 1D
KORNELIA OLSZEWSKA- 1a
LAURA WOJCIESZAK- 1 a

Jury w składzie: Pan Bartosz Musiał, Pan Jakub Rataj, Pan Rafał Sioła, Pan Szymon Szecówka, Pan Paweł Antas, Pan Andrzej Szuszkiewicz oraz gościnnie Włoch; Pan Marcello Chiaramonte, oceniało oryginalność receptur, umiejętność kreowania nowych połączeń smakowych i strukturalnych, smak potraw, technikę wykonania i sposób podania i aranżacji talerza.

Wszyscy uczniowie wykazali się kreatywnością przy sporządzaniu potraw, a zwycięzcami zostali:

I miejsce: ANNA KOŁODZIEJCZYK I WIOLETTA JĘDRASIAK Z KLASY IV TC. DANIA: tartaletka francuska z nadzieniem z pora, krewetek i kremem porowym, char siu bao- bułeczki z szarpaną polędwiczką w sosie

II miejsce: ROBERT PIETRZYKOWSKI Z KL. 4AB p, JAKUB RYCHEL Z 1D. DANIA: krem z pora z wędzonym łososiem, chipsami z ziemniaków, polędwiczka sous vide z borowikiem w emulsji z żubrówki, trawy żubrowej oraz fondant ziemniaczany

III miejsce: MARCEL SKWARK z 4TB I KACPER MROZIŃSKI Z 4ABg. DANIA: strudel z pora w sosie holenderskim z szafranem, polędwiczka wellington pod pierzynką z sosu winno-balsamicznego ze szparagami i puree z batatów

Laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu, a wszystkim uczniom życzymy ciągłego rozwoju podczas tworzenia kulinarnych eksperymentów.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację konkursu: Bożenie Laskiewicz, Monice Dziurskiej, Ewie Worwąg, Sylwii Zasępie, Katarzynie Szarszewskiej, uczniom klasy 3c.

Dziękujemy za wsparcie imprezy sponsorom: firmie MIDEX, PSS SPOŁEM CZĘSTOCHOWA.

Organizatorami konkursu były: Bożena Podlejska, Martyna Mitek, Joanna Janicka- Dzięciołowska

Do obejrzenia wszystkich zdjęć z wydarzenia zapraszamy do naszej galerii.

 

Skip to content