Aktualności Erasmus+

1 luty 2023

Uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych w Częstochowie 4 lutego po raz pierwszy wyruszą na miesięczne praktyki zawodowe u zagranicznych pracodawców w ramach Akredytacji programu Erasmus+.

Młodzież naszej szkoły będzie zdobywać doświadczenie zawodowe we Włoszech w nadmorskim kurorcie Rimini.

Praktyki zawodowe będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach przed i popołudniowych w miejscowych hotelach i restauracjach. Lokalizacja Rimini na wybrzeżu Adriatyku pozwali jednak nie tylko na pracę, ale też wyjątkowy odpoczynek.

12 grudnia 2022

W dniach 07-10.12.2022 w Rimini odbyła się wizyta przygotowawcza w ramach
projektu Erasmus + „Kształcenie i Szkolenie Zawodowe“ realizowanego w Zespole Szkół Gastronomicznych w Częstochowie.
Podczas wizyty zostały przeprowadzone rozmowy z przedstawicielami agencji Sistema Turismo. Spotkania miały na celu uzgodnienie szczegółów przyjazdu uczniów, zakwaterowania, wyżywienia oraz uzgodnienia zasad pobytu uczniów. Nauczyciele ZSG odwiedzili również przyszłe miejsca pracy w których uczniowie będą odbywać praktyki. Wizyta przygotowawcza służyła organizacji mobilności uczestników projektu Erasmus+ i ustaleniu szczegółowego programu wyjazdu do Włoch. Szkołę reprezentowali koordynator projektu: Agnieszka Paszkowska, wicedyrektor Renata Krawiec oraz kierownik szkolenia praktycznego Anna Werner.

4 listopada 2022

W dniu 04.11 zakończyła się rekrutacja uczniów do projektu Erasmus.  Komisja Rekrutacyjna zakwalifikowała  do mobilności na praktyki do Włoch 12 uczniów w ramach listy podstawowej i 2 uczniów w ramach listy rezerwowej.Uczestnicy projektu wezmą udział w różnych zadaniach przygotowujących ich do wyjazdu, m. in. kursie języka angielskiego, zajęciach psychologiczno-pedagogicznych, przygotowaniu kulturowym czy szkoleniu BHP. Wszystkie działania służyć będą przekazaniu i wdrożeniu niezbędnych informacji i umiejętności, pomocnych w realizacji mobilności.

31 października 2022

W dniu 31.10 zakończyła się rekrutacja nauczycieli do projektu Erasmus.  Komisja Rekrutacyjna zakwalifikowała  4 nauczycieli w ramach listy podstawowej i 1 nauczyciela  w ramach listy rezerwowej na tzw. Job Shadowing – obserwacja pracy u zagranicznego pracodawcy. Nauczyciele podczas tygodniowej mobilności będą mieli okazję poznać zasady funkcjonowania włoskich restauracji oraz włoskie przepisy. Swoimi doświadczeniami podzielą się po powrocie ze społecznością szkoły podczas spotkań nauczycieli i Dni Otwartych placówki.

 

20 października 2022

Przypominamy, że w dniu 21.10.2022 (o godz.15.30- sekretariat) upływa termin składania dokumentów rekrutacyjnych do programu Erasmus dla nauczycieli przedmiotów zawodowych.

11 października 2022

KOLEJNY KROK DO WYJAZDU – Egzamin KWALIFIKACYJNY z języka Angielskiego

Uczniowie, którzy złożyli dokumenty rekrutacyjne do udziału w projekcie Erasmus+ w ramach Akredytacji w sektorze Kształcenia i Szkolenia Zawodowego, zobowiązani są do przystąpienia do egzaminu kwalifikacyjnego z języka angielskiego. Wyniki będą miały wpływ na listę rankingową w projekcie.

Egzamin odbędzie się w dwóch terminach do wyboru dla kandydatów: 26.10.2022 roku o godz. 13.30 w sali numer A24 KLASY 4GTA, 4GTB i 4GTC oraz 02.11.2022 roku o godz. 13.30 w sali numer A24 KLASY 4TA, 4TB, 4TO.

Udział w teście jest obowiązkowy.

 

Orientacyjne zagadnienia do egzaminu:

Przedstaw się w języku w języku angielskim.

Opowiedz nam o swoich zainteresowaniach.

Dlaczego chcesz jechać na praktyki w ramach projektu ERASMUS+

Pytania z życia codziennego (jak spędzasz wolny czas, jaki sport uprawiasz, ulubiona kuchnia/danie,  ulubiona książka/film, ulubione miejsce na wakacje)

Opisz swój charakter –wady i zalety

Jaką pracę chciałbyś wykonywać w przyszłości.

Opowiedz co wydarzyło się w Twoim życiu dziwnego/zaskakującego

Opisz najciekawsze miejsce, które kiedyś zobaczyłeś.

Gdzie chciałbyś pojechać na swoje wymarzone wakacje.

 

10 października 2022

Składania formularzy rekrutacyjnych do projektu dla uczniów i nauczycieli upływa z dniem 21.10.2022 roku. Dnia 26.10.2022 i 02.11.2022 przeprowadzone zostaną obowiązkowe ustne egzaminy z języka angielskiego dla uczniów– drugi etap rekrutacji. Rekrutacja skierowana jest do uczniów ZSG, kierunków gastronomiczno-hotelarskich oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych. Planowany termin praktyk dla uczniów – 05.02.2023-05.03.2023, dla nauczycieli – 05.02.2023 – 12.02.2023.

Zainteresowane osoby proszone są o zapoznanie się z regulaminem praktyk , wypełnieniem formularza zgłoszeniowego ( zakładka rekrutacja) i dostarczeniem go do pani Agnieszki Paszkowskiej do 21.10.2022. Formularz dostępny u pani Paszkowskiej lub na stronie szkoły.

Aktualności

Już 4 lutego wyruszamy do Włoch w ramach programu Erasmus.

Uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych w Częstochowie 4 lutego po raz pierwszy wyruszą na miesięczne praktyki zawodowe u zagranicznych pracodawców w ramach Akredytacji programu Erasmus+. Młodzież naszej szkoły będzie zdobywać doświadczenie zawodowe we Włoszech w...

Akredytacja Erasmus+

Akredytacja Erasmus+

Czekali, czekali i się doczekali.... Akredytacja jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus, i jest ona przyznawana jednorazowo na całą edycję programu (5 lat). Akredytacja w sektorze...

OGŁOSZENIE O ROZSTRZYGNIĘCIU ZAPYTANIA OFERTOWEGO

OGŁOSZENIE O ROZSTRZYGNIĘCIU ZAPYTANIA OFERTOWEGO na przeprowadzenie kursu nauki jazdy kategorii B i T w zakresie niezbędnym do zdania egzaminu państwowego Zespół Szkół Gastronomicznych w Częstochowie informuje, iż w wyniku przeprowadzonego w dniu 2.01.2023 r....

Napisz do nas

14 + 9 =

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomicznych
im. M. Skłodowskiej - Curie
42-202 Częstochowa, ul. Worcella 1

tel.: (34) 361 17 15, faks: (34) 361 17 15
e-mail: zsg@edukacja.czestochowa.pl

Klauzula informacyjna do formularza kontaktowego: zsg.czest.pl/rodo/

 

Skip to content