Wielkanoc z siostrą Mileną

W dniu 20 marca, Zespół Szkół Gastronomicznych miał zaszczyt zorganizować słodki poczęstunek na specjalnym Wydarzeniu „Wielkanoc z siostrą Mileną”, już po raz ósmy z inicjatywy siostry Mileny ze Zgromadzenia sióstr św. Józefa w Częstochowie, Urzędu Miasta Częstochowy i częstochowskich szkół zorganizowano przedświąteczne spotkanie młodych i wspólne dekorowanie wielkanocnych palm.

W uroczystości wzięli udział: Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy Rafał Piotrowski, ksiądz Adrian Figurski, dyrektorzy szkół, młodzież przedszkolna i szkolna wraz z opiekunami.

Palma wielkanocna jest symbolem Chrystusa Zmartwychwstałego, niosącym w sobie obietnicę nowego życia i odrodzenia. Jest także wyrazem lokalnej tradycji i wspólnotowego działania, ponieważ jej tworzenie często angażuje wiele osób z danej społeczności.

Organizacja poczęstunku przez naszą szkołę stanowiła nie tylko okazję do podzielenia się radością związana z nadchodzącym Świętem Wielkiej Nocy, lecz także umożliwiła integrację społeczności szkolnej oraz wyrażenie naszego wsparcia dla lokalnych tradycji i działań edukacyjnych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w wydarzeniu oraz za wspólną atmosferę pełną radości i życzliwości.

 

 

Skip to content