Uczniowie ZSG zajęli 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Cukierniczych.

Zespół Szkół Gastronomicznych świętuje zdobycie brązowego medalu w ogólnopolskich zawodach dla szkół specjalizujących się w cukiernictwie. W tym roku uczestnicy rywalizowali, tworząc słodkości inspirowane motywem „Kwiaty polskie”. Uczniowie z ZSG intensywnie trenowali miesiącami, rozwijając swoje umiejętności i bawiąc się smakami oraz składnikami. Ich starania zaowocowały stworzeniem zachwycającego tortu wielopiętrowego z dekoracjami florystycznymi, co zapewniło im upragniony medal. W skład zwycięskiego zespołu weszli: Dżesika Panasińska i Kacper Mroziński oraz ich opiekun z ramienia szkoły Agnieszka Szymczyk i Marcin Sikorski, reprezentujący wsparcie pracodawców dla edukacji zawodowej.

Oprócz brązowego medalu, częstochowska drużyna otrzymała specjalne wyróżnienie na Expo Sweet 2024 za „Ducha Ekipy” za niezwykłe wsparcie i doping. Konkurs nie tylko promuje zdrową rywalizację, ale również umożliwia wymianę doświadczeń i poznawanie nowych trendów w cukiernictwie. Celem wydarzenia jest nie tylko promocja cukiernictwa wśród młodych ludzi, ale i wyłonienie najbardziej utalentowanych, którzy w przyszłości będą mogli rozwijać swój talent w tym rzemiośle.

Patronat nad Mistrzostwami Polski Szkół Cukierniczych objęły Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fotografie UM Częstochowa

Skip to content