„ Święty Mikołaj na Kresach”

Towarzystwo Patriotyczne Kresy we współpracy z Miastem Częstochowa – Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy organizuje coroczną akcję „ Święty Mikołaj na Kresach”. Tegoroczna akcja obejmuje pomoc materialną oraz zbiórkę żywności dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich . W związku z akcją pomocy naszym rodakom młodzież oraz nauczyciele naszej szkoły w dniach 01 i 02.10.2021 aktywnie uczestniczyli w zbiórce żywności, zabawek, artykułów szkolnych w sklepie Biedronka AL. Armii Krajowej. W akcji tej brały udział uczennice z kl. 4TC : Szymaczek Weronika i Samarcew Wiktoria i z kl. 2TB : Trętkiewicz Aleksandra, Kulińska Martyna, Dederko Sandra, Kmieć Emilia oraz nauczycielki Małgorzata Ciupis, Anna Zając, Magdalena Wrześniewska. Dziękujemy wolontariuszkom za zaangażowanie i udział w akcji.


 

Skip to content