Śladami walk o niepodległość w XIX wieku” – Rajd rowerowy

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w Częstochowie odbył się rajd rowerowy „Śladami walk o niepodległość w XIX wieku„.

Start imprezy rowerowo-historycznej miał miejsce na placu Daszyńskiego, natomiast meta znajdowała się w Parku Lisiniec. Około dwustu rowerzystów z  częstochowskich szkół miało do przejechania 8 km poznając historyczne miejsca oraz infrastrukturę rowerową miasta. Przebita dętka w kole naszego uczestnika jeszcze przed startem i jej naprawa w serwisie rowerowym  wymusiła indywidualną i skróconą trasę rajdu. Na uczniów-uczestników rajdu na mecie czekały miłe niespodzianki w formie gadżetów rowerowych ufundowanych przez firmę Giant oraz  kiełbaski z grilla.

Nauczyciele-opiekunowie otrzymali natomiast pamiątkowe kapelusze napoleońskie (bikorny).

Organizatorami przedsięwzięcia był Urząd Miasta oraz częstochowskie szkoły.

 

Skip to content