Polityka prywatności

 

Regulamin użytkowania i polityka prywatności serwisu

Wszelkie prawa do zawartości serwisu Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie  www.zsg.czest.pl są zastrzeżone. Użytkownik ma prawo do pobierania oraz drukowania całych stron lub fragmentów portalu pod warunkiem nienaruszania praw autorskich oraz praw o rejestracji znaków należących do Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie. Żadna część serwisu nie może być w całości lub części kopiowana w celach komercyjnych, transmitowana elektronicznie lub w inny sposób modyfikowana, linkowana lub wykorzystana bez uprzedniej zgody Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie.         

Odnośniki do innych stron 

Strona Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie może zawierać odnośniki do innych stron „www”, które są własnością oraz są prowadzone przez niezależne jednostki i instytucje. Użytkownicy powinni zdawać sobie sprawę z faktu, że Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie nie odpowiada za treści zamieszczone w serwisach, do których odnośniki znajdują się na stronie Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie. Sugerujemy, by po przejściu na inne strony, zapoznać się z polityką prywatności tam ustaloną. Niniejszy polityka prywatności odnosi się tylko do serwisu www Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie.

 

Gromadzenie danych

W serwisie www Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie przechowujemy zapytania HTTP kierowane do naszego serwera. Przeglądane zasoby identyfikowane są poprzez adresy URL.  Poniżej znajduje się dokładny wykaz informacji przechowywanych w plikach logów serwera www:

  • publiczny adres IP komputera, z którego nadeszło zapytanie,
  • nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP o ile jest możliwa,
  • nazwa użytkownika podawana w procesie autoryzacji,
  • czas nadejścia zapytania,
  • pierwszy wiersz żądania HTTP,
  • kod odpowiedzi HTTP,
  • liczbę wysłanych przez serwer bajtów,
  • adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link) – w przypadku gdy przejście do Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie nastąpiło przez odnośnik,
  • informacje o przeglądarce użytkownika,
  • informacje o błędach, jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP.

Dane te nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi strony Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie. Dla zapewnienia jak najwyższej jakości serwisu, okazjonalnie analizujemy pliki z logami w celu określenia: które strony odwiedzane są najczęściej, jakie przeglądarki stron www są stosowane, czy struktura strony nie zawiera błędów itp.      

Logi systemowe        

Gromadzone logi systemowe przechowywane są przez czas nieokreślony i są wykorzystywane tylko do administrowania serwisem. Informacje w nich zawarte nie są ujawniane nikomu poza osobami upoważnionymi do administrowania serwerem oraz siecią Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie. Zebrane logi wykorzystywane są jedynie w celach statystycznych i nie służą do identyfikacji poszczególnych użytkowników serwisu. Zawierają informację o odwiedzonych stronach portalu www.zsg.czest.pl typie przeglądarki z jakiej użytkownik korzysta oraz o systemie operacyjnym zainstalowanym na komputerze internauty.Cookies

Poprzez pliki cookies (tzw. ciasteczka) należy rozumieć dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które wysyłane są przez odwiedzany serwis internetowy do urządzenia internauty, w szczególności komputera czy smartfona. Mechanizm Cookies nie jest wykorzystywany do pozyskiwania jakichkolwiek informacji o użytkownikach serwisu ani śledzenia ich nawigacji. Pliki te stosowane w serwisie Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie nie przechowują żadnych danych osobowych, ani innych informacji zebranych od użytkowników.

 

W serwisie  portalu www.zsg.czest.pl używa się cookies jedynie, by dostosować serwis do potrzeb użytkowników, a także w celach statystycznych.

 

Strona internetowa Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie korzysta z mechanizmu cookies Google Analytics, który służy do śledzenia informacji na temat korzystających z serwisu. Dane zawarte  plikach cookies służą do tworzenia statystyk dla witryny www.zsg.czest.pl, zbierane są anonimowo i dotyczą: regionu połączenia, przekierowań z innych witryn, liczby odwiedzin oraz odwiedzonych stron.

 

W celu zapoznania się z Polityką Prywatności Google Analytics wejdź na stronę: https://support.google.com/analytics/answer/6004245. Jeśli nie chcesz korzystać z mechanizmów Google Analytics zainstaluj dodatek do przeglądarki, który blokuje mechanizm Google.

 

Kontakt

Użytkownicy, którzy mają pytania dotyczące niniejszej deklaracji ochrony prywatności, praktyk stosowanych na tej stronie, czy też sposobów utrzymywania z nią kontaktów, proszone są o wysłanie uwag pod adres: [email protected]


Korzystając z serwisu internetowego Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie akceptujecie Państwo zasady zawarte w polityce prywatności portalu  www.zsg.czest.pl

Zmiany

W przypadku zmiany obowiązującej polityki prywatności w portalu www.zsg.czest.pl , wprowadzone zostaną odpowiednie modyfikacje do powyższego zapisu.

 

Skip to content