Konkurs „Na świątecznego mazurka i wielkanocną babkę”.

1 kwietnia 2023 roku Częstochowska Organizacja Turystyczna w ramach Targów Wielkanocnych „Święto Palmy” zorganizowała konkurs
„Na świątecznego mazurka i wielkanocną babkę”.
Celem konkursu jest kultywowanie tradycji Świąt Wielkiej Nocy, upowszechnianie tradycji polskiej kuchni, wypieków, promocja umiejętności uczniów. Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli i przygotowali wspaniałe wypieki. Przygotowywaniem uczniów do konkursu oraz funkcje opiekunów pełniły: Zofia Pośpiech, Iwona Smoczyńska, Justyna Ludynia, Sylwia Kodura, Joanna Janicka-Dzięciołowska. Oceny wyrobów cukierniczych dokonała Komisja Konkursowa, w opinii której uczniowie naszej szkoły okazali się mistrzami wielkanocnych wypieków i otrzymali I, II i III nagrody rzeczowe w obu kategoriach konkursu. Autorzy nagrodzonych ciast w kategorii mazurek świąteczny to: I miejsce: Kacper Mroziński – kl. 2ABg, II miejsce: Karolina Dudek – kl. 2c, III miejsce: Michał Klekotka – kl.2c. Wyróżnienie : Adam Klekotka – kl. 2c. Natomiast zwycięzcami w kategorii babka wielkanocna byli: I miejsce: Damian Trojanowski – kl. 1b, II miejsce: Kacper Mroziński – kl. 2ABg, III miejsce: Wiktoria Fajer. Wyróżnienie otrzymał: Adam Klekotka – kl.2c. Wszyscy autorzy nagrodzonych eksponatów konkursowych otrzymali nagrody rzeczowe – co w rezultacie przyniosło Im dużo radości i dowartościowanie swoich umiejętności.
 
Skip to content