Konkurs matematyczny „logic, efficiency, creativity”

W dniu 29 lutego 2024 r. na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej odbył się konkurs matematyczny „logic, efficiency, creativity” dla szkół ponadpodstawowych.

Konkurs matematyczny odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka,  Rektora Politechniki Częstochowskiej prof. dr. hab. inż. Norberta Sczygiola oraz Oddziału Częstochowskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych. Głównym celem konkursu była popularyzacja matematyki stosowanej wśród uczniów liceów i techników oraz

nawiązanie przyszłej współpracy pomiędzy kadrą akademicką, nauczycielami i uczniami. Wspaniale wpisał się w realizację programu „Akademicka Częstochowa”.

Głównym organizatorem konkursu był Zespół Szkół Gastronomicznych im. Marii Skłodowskiej – Curie w Częstochowie, przy wsparciu merytorycznym Katedry Matematyki na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej oraz Oddziału Częstochowskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Na uroczystości wręczenia nagród obecni byli: Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy Jarosław Marszałek, Rektor Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Narbert Sczygiol,  Dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki  Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Małgorzata Klimek, Naczelnik Wydziału Edukacji  Rafał Piotrowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych Arkadiusz Maślanka.

 

W zmaganiach wzięły udział 22 zespoły (dwuosobowe), które reprezentowały 20 szkół częstochowskich oraz dwie szkoły spoza Częstochowy.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce:
Marta Koźmińczuk i Lena Szczęsna (IV LO im. H.Sienkiewicza w Częstochowie)

II miejsce:
Jakub Sternik i Szymon Szota
(Technikum nr 5, Techniczne Zakłady Naukowe im. Gen. Wł. Sikorskiego w Częstochowie)

III miejsce:
Bartosz Mucha i Oskar Brodziak (IX LO im. C.K. Norwida w Częstochowie).

Skip to content