IV edycja ,,Akademia Młodego Cukiernika „

Jeden z najlepszych w Polsce szkoleniowców cukierniczych – Łukasz Wylenżek   (technolog firmy Bakels Polska)  gościł w naszej szkole. W dniach: 31 maja i 1 czerwca br. przeprowadził  w ramach   IV edycji ,,Akademii Młodego Cukiernika”  dla 4 grup  uczniów  z  klas cukierniczych- oraz uczniów zainteresowanych tematyką cukiernictwa z klas Technikum Gastronomicznego   szkolenie specjalistyczne:

„ Dekoracja tortów w stylu angielskim , PETTINICE- masy cukrowe:  KREM CHANTLLY- śnieżnobiały krem do tworzenia nowoczesnych dekoracji;  POLEWA CZEKOLADOWA DO DEKORACJI  3 D – NON TEMP .”

Projekt  został zrealizowany dzięki współpracy z przedstawicielami  znanych firm cukierniczych : Bakels Polska;   Bartex   oraz Zakład Cukierniczy ,,Michaś” w osobie  Pana Marcina Sikorskiego i  Joanny Mońka. 

Szkolenie specjalistyczne składało się z kilku etapów, po ukończeniu szkolenia uczniowie uzyskali certyfikaty

Pierwszy etap  polegał na obłożeniu tortu wykończonego  kremem Chantlly masą cukrową, którą każdy uczeń musiał odpowiednio uplastycznić, rozwałkować i obłożyć nią tort.

Następnym etapem było narysowanie za pomocą zatemperowanej czekolady konturów misia ( tort miał być bajkowy, przeznaczony na „ Dzień Dziecka”) na folii a następnie należało zwilżyć górną część tortu  oraz nałożyć czekoladowy kontur mis

Kolejnym etapem  było  wypełnienie konturów misia kolorowymi żelami cukierniczymi i ewentualne ozdobienie tortu według dowolnej koncepcji ucznia. ( uczniowie pokrywali torty wymyślonymi przez siebie elementami zdobniczymi z  zatemperowanej czekolady, wykonywali kwiaty z czekolady plastycznej itp.)

                            

 

 

Spośród uczniów uczestniczących w szkoleniu podzielonych na cztery grupy wyłonieni zostali liderzy każdej z grup którzy w ocenie prowadzącego Łukasza Wylężka i Joanny Mońka wykonali najlepsze prace w swojej grupie. Liderzy zostali dodatkowo uhonorowani upominkami od firm sponsorujących szkolenie. Najlepszymi okazali się: Wąsowicz Daria, Wesam Alborihi, Pietrzykowski Robert i Baran Małgorzata. Serdecznie im gratulujemy.

W trakcie szkolenia, uczniów wspierali także tachnolog z Zakładu Cukierniczego: „Michaś” – pan Marcin Sikorski, Joanna Mońka – pracownik Zakładu Cukierniczego „Michaś”. Z Zespołu Szkół Gastronomicznych uczniów wspierały: Mariola Więciorkowska i Ilona Puczyńska

Szkolenie specjalistyczne było ważnym wydarzeniem w pracy Szkoły, któremu z uwagą  przyglądała się Pani Dyrektor Renata Krawiec a podziękowania dla prowadzących szkolenie Łukasza Wylężka, Joanny Mońka i Marcina Sikorskiego (koordynatora ds. innowacji w technologii, produkcji i handlu Zakładu Cukierniczego „ Michaś”) wręczył dyrektor Szkoły Arkadiusz Maślanka.

Przedstawiciele firm zadeklarowali  przeprowadzać dla uczniów naszej szkoły szkolenia cyklicznie – co najmniej raz w roku, na co liczymy.

Skip to content