[/db_pb_slide]
[/db_pb_slide]
[/db_pb_slide]
[/db_pb_slide]
[/db_pb_slide]
[/db_pb_fullwidth_slider]

Informacja o organizatorze praktyk Erasmus +

SISTEMA TURISMO S.R.L. socio Unico

 

 

W ramach Programu Erasmus+,  KA120-VET – Akredytacja Erasmusa w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego, w roku szkolnym 2022/2023 praktyki zagraniczne dla 12 uczniów technikum, kierunki gastronomiczno- hotelarskie, oraz kursy zawodowe dla 3 nauczycieli przedmiotów zawodowych zostaną zorganizowane w Rimini, Włochy.

Przygotowania do mobilności obejmują następujące działania:

– rekrutacja dla uczniów (kierunki gastronomiczno – hotelarskie), wyniki rekrutacji 04.11..2022.

– rekrutacja na kurs zawodowy dla nauczycieli, wyniki rekrutacji: 04.11.2022.

– przeprowadzenie kursów przygotowawczych dla uczniów przed mobilnościami:

– Język angielski: listopad – grudzień 2022 (12h)

– Warsztaty psychologiczno – pedagogiczne (umiejętność komunikacji w grupie, jak radzić sobie ze stresem i samotnością): listopad – grudzień 2022 (6h)

– Przygotowanie kulturowe (zarys geograficzny, historyczny, kulturowy Włoch) – styczeń 2023 (4h)

– kurs BHP styczeń 2023 (2h)

– spotkanie informacyjne po rekrutacji dla uczniów i ich rodziców

– spotkanie informacyjne po rekrutacji dla nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Praktyki zawodowe dla uczniów odbędą się w terminie 05.02.2023 – 05.03.2023 (28 dni).

Kursy zawodowe dla nauczycieli przedmiotów zawodowych: 05.02.2023 – 12.02.2023 ( 7 dni).

Ogólne informacje:

 

SISTEMA TURISMO jest włoskim akredytowanym centrum szkoleniowym, które zajmuje się promocją, organizacją oraz zarządzaniem stażami zawodowymi oraz programami edukacyjnymi dla uczniów, kadry nauczycielskiej, młodych pracowników oraz organizacji z całej Europy.

Misją Sistema Turismo jest zapewnianie doświadczeń z zakresu edukacji w miejscach, które ze względu na swą gospodarczą, historyczną oraz społeczną specyfikę umożliwiają rozwój kariery zawodowej beneficjentów. Zgodnie z misją firmy, agencja w Rimini jest prawdziwą bramą do świata nauki gdzie potrzeby organizacji oraz beneficjentów projektów łączone są z wiedzą specjalistyczną oraz życiem społecznym danego terytorium.

 

Założone w 1996 r. Sistema Turismo zajmuje się obecnie:

 • Międzynarodową mobilnością – zapewniając najlepsze doświadczenia zawodowe, szkolenia, warsztaty i seminaria dla uczniów oraz dorosłych

 

 • Kursami szkoleniowymi w ramach akredytowanego centrum, głownie w dziedzinie turystyki (dla przykładu można wymienić różne edycje kursu Rural Tourism Master (Podyplomowy Kurs Turystyki Wiejskiej) oraz kursy i seminaria w ramach turystyki wiejskiej, hotelarstwa i gastronomii). Sistema Turismo zajmuje się także usługami sektora socjalnego (firma zrealizowała dwuletni kurs Tagesmutter), sektora kultury (różne kursy, a także podyplomowy kurs z zarządzania dziedzictwem kulturowym). Sistema Turismo odpowiada za planowanie i zarządzanie podobnymi kursami dla studentów podyplomowych, studentów uczelni wyższych, osób bezrobotnych, przedsiębiorców i pracowników.

 

 • Projektami europejskimi, takimi jak projekty partnerskie lub transfery innowacji

Sistema Turismo jest członkiem – założycielem sieci agencji edukacyjnych Education and Training Network, która posiada agencje w Hiszpanii (Malaga), Bułgarii (Sofia), we Włoszech (Rimini oraz Potenza), Niemczech (Berlin) oraz Irlandii (Cork).

 

W latach (2016, 2017, 2018, 2019) ETN został zwycięzcą prestiżowego konkursu Study Travel Star Awards w kategorii Work Experience Provider w Londynie. To ważne uznanie dla profesjonalizmu, jakości i dbałości o każdy szczegół związany z organizacją mobilności edukacyjnej (w roku 2020 nagroda nie została przyznana ze względu na pandemię).

 

Jako organizacja szkoleniowa, Sistema Turismo ma duże doświadczenie w ogólnej organizacji projektów mobilności edukacyjnej. Dzięki dużej sieci firm goszczących może zapewnić wykwalifikowane staże i doświadczenia szkoleniowe, które wpływają na podniesienie kompetencji zawodowych uczestników. W 2019 r. agencja gościła ponad 1460 uczniów oraz nauczycieli.

 

Jako partner w projekcie, Sistema Turismo może wnieść dużą wartość, zapewniając doświadczenie zawodowe idealnie dopasowane do wymagań projektu oraz miejsca praktyk w liczących się i profesjonalnych firmach.

Sistema Turismo zajmuje się organizacją miejsc praktyk, kursów strukturalnych, wizyt profesjonalnych w firmach/organizacjach, seminariów specjalistycznych, kursów językowych oraz programów kulturalnych.

Organizacja zapewnia także:

 • wsparcie tutora, monitoring całego doświadczenia obejmujący procedurę ECVET
 • help desk 24/7
 • certyfikaty oraz Europass
 • raporty
 • narzędzia do rozpowszechnienia projektu
 • software do zarządzania projektem
 • organizację programu kulturalnego
 • organizację zakwaterowania i wyżywienia
 • organizację przejazdu z/na najbliższe lotnisko
 • organizację transportu lokalnego

Agencja Sistema Turismo opracowała skonsolidowaną procedurę w zakresie oceny wyników uczenia się. Wspiera instytucję wysyłającą w procesie walidacji i uznawania wyników poprzez wdrożenie procedury ECVET. Postępy są monitorowane poprzez regularny kontakt z uczestnikami i firmami goszczącymi. System ten opiera się na ocenie umiejętności i stworzeniu portfela umiejętności, który może być wykorzystany przez szkoły w zakresie oceny i uznawania umiejętności.

 

W trakcie swoich codziennych zadań Sistema Turismo wykazuje swoje zaangażowanie w rozwój kultury mobilności, promując dialog międzykulturowy, kreatywność i zatrudnianie mlodych ludzi. Agencja była i jest zaangażowana w projekty europejskie w zakresie kształcenia oraz szkolenia zawodowego, między innymi w projekty partnerskie skoncentrowane na motywowaniu i doskonaleniu umiejętności oraz kompetencji osobistych rozwijanych dzięki doświadczeniu za granicą. Sistema Turismo angażuje się również w badanie nowych metod, które zwiększają szansę na zatrudnienie młodych i dorosłych osób. Poniżej kilka przykładów:

 1. LEONARDO DA VINCI PARTNERSHIP “WORK WITHOUT BARRIERS” (2008-2010)
 2. LEONARDO DA VINCI PARTNERSHIP “Analysis of involvement into the mobility projects in organizations size types S1 and S2” (2008-2010)
 3. LEONARDO DA VINCI PARTNERSHIP “Entrepreneurial skills for organizing rural tourism in regions with weak economics” (2008-2010)
 4. GRUNDTVIG LEARNING PARTNERSHIP “ELLDE 8E-LEARNING TO LIVE IN A DINAMIC EUROPE” (2008-2010)
 5. LEONARDO DA VINCI Transfer of Innovation “SET4WORK“ (2012-2014)
 6. LEONARDO DA VINCI Accompanying Measures “MOB 2.0 – PROMOTION OF LDV MOBILITY RESULTS” (2011-2012)
 7. ERASMUS+ KA2 STRATEGIC PARTNERSHIP “CEF – CREATING ENTERPRISING FUTURES” (2015-2017)
 8. ERASMUS+ KA2 STRATEGIC PARTNERSHIP “WS-NN – I choose counciously: innovative tools to build a career paths” (2016-2018)

 

 

Doświadczenie:

 

W ciągu ostatnich 3 lat (2017-2019, w 2020 nasze agencje ze względu na pandemię gościły niewiele grup) agencja Sistema Turismo zarządzała 309 grupami w ramach projektów edukacyjnych oraz zorganizowała szkolenia i programy dla ponad 4570 uczniów i nauczycieli. Sistema Turismo ma ogromne doświadczenie we współpracy z polskimi szkołami i zna potrzeby, wymagania i specyfikę polskich projektów.

Przez ponad 20 lat Sistema Turismo stworzyło ogromną sieć lokalnych firm, organizacji, instytucji edukacyjnych, które zapewniają organizację i zarządzanie profesjonalnymi programami w sektorze szkoleń, przewidzianych w ramach projektu.

 

 

Przedstawiciel prawny:

 

Tytuł Pan
Płeć Mężczyzna
Imię Luciano Donato
Nazwisko Marino
Departament  
Stanowisko Dyrektor Naczelny
E-mail [email protected]
Numer telefonu 1 +39 0971 51 794

 

 

Osoba do kontaktu:

 

Tytuł Pani
Płeć Kobieta
Imię Simona
Nazwisko Ascoli
Stanowisko Dyrektor Departamentu Mobilności Międzynarodowej
E-mail [email protected]
Numer telefonu 1 +39 0541 222 82

 

 

 

 

Aktualności

Terminy badań lekarskich dla kandydatów do szkoły.

Terminy badań lekarskich dla kandydatów do szkoły.   29.07.2024 r. godz. 900 – 1300 Technik weterynarii + badania dla kierowców kat. B Technik hodowca koni + badania dla kierowców kat. T   30.07.2024 r. godz. 900 – 1300 Kucharz uczeń Cukiernik uczeń    ...

Napisz do nas

12 + 11 =

Kontakt

Zespół Szkół Gastronomicznych
im. M. Skłodowskiej - Curie
42-202 Częstochowa, ul. Worcella 1

tel.: (34) 361 17 15, faks: (34) 361 17 15
e-mail: [email protected]

Klauzula informacyjna do formularza kontaktowego: zsg.czest.pl/rodo/

 

Skip to content