Erasmus – zmienia życie, otwiera umysły! Arrivederci Italia.

Od dwóch lat nasza placówka jest beneficjentem programu Erasmus+, w którym udział zawdzięczamy Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – instytucji wspierającej wszechstronny rozwój młodzieży i dbającej o zdobycie praktycznego doświadczenia edukacyjnego. W tym roku 2 nauczycieli i 12 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wyjazdach zagranicznych w ramach programu Erasmus+. Zarówno nauczyciele odbywający job shadowing, czyli tygodniowy staż jak i młodzież, kształcąca się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarz, odbywająca czterotygodniowe praktyki zawodowe, mieli możliwość pracować w hotelach i restauracjach we włoskim Rimini. Organizatorem mobilności był nasz włoski partner Sistema Turismo.
Wszyscy uczestnicy mobilności zgodnie potwierdzają, że udział w programie Erasmus+ poszerza horyzonty, zmienia podejście do życia i daje nieograniczone możliwości rozwoju.
Erasmus – zmienia życie, otwiera umysły!

 

Skip to content