Dzień Otwarty ZSG

W dniu 06.03.2024r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. W tym dniu do ZSG przybyło ok. 400 uczniów ze Szkół Podstawowych z Częstochowy oraz z miejscowości: Poraj, Kłobuck, Mykanów, Kłomnice, Brzyszów, Łazy, Rędziny, Boronów. Młodzież przychodziła w czterech turach: o godz. 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00. Uczniowie zostali zapoznani z zawodami w naszej szkole, możliwościami odbywania praktyk zawodowych w częstochowskich firmach. W promocji swoich wyrobów brały udział znane częstochowskie firmy: „Społem”, „Jędryka”, „Michaś”, „Bartex”, „Midex”. Młodzież mogła degustować wykwintne desery sporządzone przez uczniów naszej szkoły oraz dania kuchni włoskiej, które przygotowali uczniowie w ramach projektu Erasmus. Uczniowie naszej szkoły: Dżesika Panasińska i Kacper Mroziński zostali wyróżnieni za swój udział oraz odniesienie sukcesu podczas ogólnopolskiego konkursu cukierniczego odbywającego się w Warszawie.

Należy wspomnieć również o branży weterynarii, która przedstawiła „ Świat przyjazny zwierzętom”. Sale C08 i C09 zostały specjalnie przygotowane dla uczniów odwiedzających naszą szkołę. Grupy uczniów ze szkół podstawowych miały okazję zapoznać się z zawodem technika weterynarii i technika hodowcy koni oraz poznać zwierzęta naszych uczniów; świnki morskie, koty, psy, węże, koguty, króliki oraz chomiki.

W promocji Szkoły uczestniczyła również telewizja ORION oraz Życie Częstochowy.

Skip to content