Dzień Otwarty w Zespole Szkół Gastronomicznych

W dniu 16.03.2023r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. W tym dniu do ZSG przybyło 350-400 uczniów ze Szkół Podstawowych, w czterech turach: o godz.9:00,10:00,11:00 i 12:00. Uczniowie zostali zapoznani z zawodami w naszej szkole. W promocji swoich wyrobów brały udział znane częstochowskie firmy: „Społem”, „Jędryka”, „Michaś”, „Arto”, „Midex”. Młodzież również mogła degustować wykwintne desery sporządzone przez uczniów naszej szkoły oraz dania kuchni włoskiej, które przygotowali uczniowie w ramach projektu Erasmus. Branża hotelarska zaprezentowała artystyczne składanie ręczników oraz prezentację współpracujących hoteli z ZSG.

Należy wspomnieć o branży weterynarii, która przedstawiła „ Świat przyjazny zwierzętom”. Sale C08 i C09 zostały specjalnie przygotowane dla uczniów odwiedzających naszą szkołę. Grupy uczniów ze szkół podstawowych miały okazję zapoznać się z zawodem technika weterynarii i technika hodowcy koni . Mogli zobaczyć badanie ekg i usg, barwienie i mikroskopowanie rozmazów krwi, robienie szwów chirurgicznych oraz preparaty anatomiczne zwierząt. Oprócz tego, poznali zwierzęta domowe naszych uczniów , m.in. węże , gekony, koguty, króliki, szynszyle, chomiki, psy i koty.

W promocji Szkoły uczestniczyła również telewizja ORION oraz Życie Częstochowy.

Osoby zaangażowane w organizację i promocję ZSG:

Ewa Worwąg, Bożena Podlejska, Anna Zając, Małgorzata Ciupis, Joanna Kabała-Dubiańska, Ewa Tyras, Danuta Peroń, Joanna Zwolińska, Iwona Smoczyńska, Aneta Sobkiewicz, Joanna Zasępa, Kinga Będkowska, Maria Kierat, Sylwia Kodura, Joanna Janicka-Dzięciołowska, Dorota Surma, Katarzyna Szarszewska oraz pracownicy administracji.

Wszystkim osobom zaangażowanym w ramach Dnia Otwartego w ZSG serdecznie dziękujemy.

 

Skip to content