Mam haka na raka - ZSG Częstochowa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Mam haka na raka

Dnia 21.02.2014r. uczniowie ZSG oglądali prezentację multimedialną na temat nowotworów przygotowaną przez uczniów klasy 3TO w ramach Ogólnopolskiego programu dla szkół ponadgimnazjalnych „Mam Haka na Raka”.
Celem tego programu jest oswajanie młodzieży z tematem chorób nowotworowych i przełamanie tabu związanego z  nowotworami, kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez edukację oraz promocja badań profilaktycznych. Tegoroczna VII edycja programu poświęcona była chłoniakom, czyli chorobom nowotworowym, w których następuje nieprawidłowy wzrost komórek układu limfatycznego.
Uczennice klasy 3TO: Angelika Bednarek, Dominika Cierpiał, Julia Derda, Agnieszka Dobosz, Izabela Huras, Małgorzata Jasińska i Monika Wójcik przygotowały prezentację i wygłosiły ją dla uczniów z 17 klas naszej szkoły. Podczas prezentacji uczniowie ZSG mieli okazję, aby podpisać deklarację, będącą osobistym zobowiązaniem do przekazania innym tej wiedzy, którą zdobyli i do namówienia jak największej liczby osób do profilaktyki antynowotworowej. Nikomu z słuchaczy problem chorób nowotworowych nie był obcy. Prawie każdy ma w swym otoczeniu kogoś bliskiego, kto boryka się lub odszedł z powodu tej strasznej choroby. Jedyną dobrą rzeczą, którą można uczynić, to uwrażliwić siebie i bliskich na problem i przedsięwziąć działania profilaktyczne. Postawienie podpisu miało więc za zadanie wzmocnić te intencje.
Zwieńczeniem działań profilaktycznych była akcja happeningowa z rozdawaniem ulotek uświadamiających i zachęcających do profilaktyki, zorganizowana 24.02.2014r. na rynku w Olsztynie wspólnie z klubem „Jura”.


← Wstecz

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego